Offre A Ne Pas Rater ! Gites Arc-En-Ciel
| Wi-Fi | Rökning förbjuden Rökfria rum | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
När du bor i Offre A Ne Pas Rater ! Gites Arc-En-Ciel Saint-Francois kan du enkelt nå Habitation Zevallos, som ligger ungefär 4 km bort.
Gästerna kan besöka Raisins Clairs beach, som ligger cirka 10 minuters bilresa från denna villa, eller kolla in Marche La Rotonde, som ligger cirka 15 minuters bilresa bort.
Boendet har en solterrass och utsikt över poolen. Badrumsfaciliteterna i Offre A Ne Pas Rater ! Gites Arc-En-Ciel inkluderar också en duschkabin och en separat toalett. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också för din bekvämlighet.
I den här villan finns ett minikök med vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp. Den närmaste busshållplatsen är Foyer rural, belägen i närheten av villan. Cykeluthyrning erbjuds på plats, och du kan också njuta av en pool.
- Lokala sevärdheter
- Tropi-kayak Guadeloupe2,9 km
- No Comply2,5 km
- Plage des Raisins Clairs2,5 km
- Location Voilier Guadeloupe3,1 km
- Deep Nature Spa4,5 km
- Cimetiere des Raisins Clairs2,6 km
- Anse a la Barque4,2 km
- Anse des Rochers3,1 km
- Raisins Clairs beach2,5 km
- Flygplatser
- Pointe-a-Pitre Le Raizet34 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Inga husdjur
- Rökdetektorer
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Trädgård
Service
- Biluthyrning
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Sittgrupp
- Klädkammare
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Barnsängar
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på Offre A Ne Pas Rater ! Gites Arc-En-Ciel?
Ett kök finns på Offre A Ne Pas Rater ! Gites Arc-En-Ciel. - ❓
Tillåter Offre A Ne Pas Rater ! Gites Arc-En-Ciel husdjur?
Offre A Ne Pas Rater ! Gites Arc-En-Ciel tillåter inte husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Offre A Ne Pas Rater ! Gites Arc-En-Ciel?
Utsikten över innergården erbjuds till gästerna på Offre A Ne Pas Rater ! Gites Arc-En-Ciel. - ❓
Finns det en bubbelpool i villan?
Ja, en bubbelpool erbjuds i villan.